محل تبلیغات شما

1- شاید شما هم the رو همراه با اسم شخصی دیده باشین. مثال زیر رو بخونین.

A: I took a photo with Jessica Alba yesterday

B: let me see, you don't mean the Jessica Alba, do you?

A: من دیروزبا جسیکا البا عکس انداختم

B: بذاببینم منظورت که همون جسیکا البای مشهور نیست ، مگه نه؟

نکته1: پس در واقع ما the رو در کنار اسامی خاص و مشهور (اسم اشخاص، اسم مکان ها و .) میاریم تا بگیم منظورمون از اون اسم خاص همونیه که همه میشناسن.

نکته2: let me see یا let's see دو تا کاربرد داره. یکی اینکه وقتی کسی چیزی میگهکه ما قفل می کنیم! و درواقع با اوردن این عبارت ازش می خوایم که بهتر و شفاف تر صحبتکنه و کاربرد دومش اینه که زمان رو به نفعمون بخریم تا حرفی که قبلا زده شده رو بهیاد بیاریم.

مثال: ok, let's see, where was I?

خب ببینم ، کجا بودیم؟"

Where was I یعنی what was Italking about

2- reliable source یعنی "منبع موثق"

مثال: A reliable source in the Justice Department hasconfirmed the story

" یه منبع موثق تو دادگاه گزارش رو تایید کرده"

3- stay put یه اصطلاح محاوره ای و یعنی "همینجا باش" ، "جم نخور"

مثال: stay put until I get back

"جم نخور تا برگردم"

4- حتما با اصطلاح take advantage of… اشنا هستین. معمولا اکثر افراد با دیدناین اصطلاح اون مفهوم منفیش یعنی "سو استفاده کردن" رو برداشت می کنن. اماباید یادتون باشه که همیشه معنی "سو استفاده کردن" رو نمیده. در واقع وقتی take advantage of در مورد انسان بکار بره همون معنی"سو استفاده کردن – (مفهوم منفی)" رو میده اما اگه در مورد غیر انسان باشه، بر عکس ، معنی "استفاده کردن – (مفهوم مثبت)" رو میده.

مثال:مفهوم منفی

I think he was trying to take advantage of me

"فکر کنم اون سعی داشت ازم سو استفاده کنه"

مثال:مفهوم مثبت

Our professor is really knowledgeable. I always take full advantage ofhis classes

" استاد ما خیلی باسواده. من همیشه از کلاس هاش نهایت استفاده رو میبرم"

سلام بهاری در سال 99

پاییز 96 مطلب هشتم

پاییز 96 مطلب هفتم

,رو ,i ,، ,مثال ,استفاده ,  مثال ,استفاده کردن ,سو استفاده ,was i ,advantage of

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

telpaupochi bernotiter برمندز | آشنایی با تکنلوژی روز جهان | H bottlaberea Edward's notes linkjerkskinim گلچینی از چامه ها مطالب اینترنتی cangiowrithha علوم ماورا